Eden Tournament 2016

Unsuccessful Entries

This is a list of the unsuccessful entries for the 2016 Eden Tournament. Your details will be retained on our mailing list and you will be informed of the entry conditions for 2017.

List as of 29 April 2016 18:50

NameClub
Paul Anderson Blairgowrie
Simon Anderson Falkirk Tryst
David Ash Fairhaven
Paul Aspey Silverdale
Andrew Avern-Love The Millbrook
Dean Bass Cog Hill (USA)
Gordon Bell Carluke
Sam Blackburn Woolton
David Blakey Tyneside
Peter Boland Arabian Ranches (UAE)
Dan Boyle West Herts
Jim Brannan Kirkintilloch
John Brown Uphall
Kevin Bryan Handsworth
Scott Bryson Penrith
Nicky Byrne Leven Thistle
Andrés Candela Norba (Spain)
Gabriel Candela Norba (Spain)
Steve Carter Worcestershire
Nick Carter Hadley Wood
Charles Cassie Nigg Bay
John Chambers Kenilworth
Chris Clancy West Waterford (Ireland)
Iain Cole Hazel Grove
Matt Costello Kirkintilloch
Ian Craig Crail
Kevin Cusack Dungarvan (Ireland)
John Dewitt Club West (USA)
George Dobby Halifax
Duncan Donald Castletown
David Douglas Alloa
Mark Driscoll Shaw Hill
James Eldridge Hadley Wood
Gonzalo Espinosa Paz Buenos Aires (Argentina)
Alexander Evans Desert Blume (Canada)
Alonso Facundo Jockey (Argentina)
Richard Fawssett Croham Hurst
Matthew Foster West Herts
Juan Pablo Garcia Ortiz Bondues (France)
Ray Gatenby Houghton-le-Spring
Kenny Grant Palacerigg
Ian Gravenstede West Surrey
Ian Grayson Lymm
Bill Hayhurst Longridge
Miguel Heliodoro Alto Portimao (Portugal)
Nathan Herdsfield Ludlow
Christopher Hitching Hindhead
Alan Houghton Houldsworth
Alastair Inglis Paradise Palms (Australia)
Paul Jackson Wrexham
James Kane Crow Wood
Jan Klink Goehrde (Germany)
Steven Lamont Ranfurly Castle
Les Lawrence Handsworth
Andrew Leech Worsley
Thomas Lewis Nuneaton
Andrew Loudon Strathaven
Robert Loudon Strathaven
Micky Maher Handsworth
Graeme May Eastwood
Mike McGuigan Clober
Chris McLaren Dun Whinny
Neil McLennan Scotscraig
Stuart McLeod The Millbrook
Liam McVey Strathaven
Darren Meek Pike Hills
Bruce Merrilees Carnoustie
Iain Moncaster Appleby
Gary Moore Kington
Ian Murray Kirkintilloch
Keith O'Donnell Cawder
Jonnie Parkes Brocton Hall
William Paton West Kilbride
Jack Paul Nuneaton
Norman Purves Selkirk
Graeme Rennie Alloa
Steven Richardson Herons Reach
Tom Rigney Birr (Ireland)
Robert Robertson Marienfeld (Germany)
Jeff Robinson Hadley Wood
Christopher Rodda Kirbymoorside
Greg Scrimgeour East Renfrewshire
Andrew Slater Longridge
Russell Steib Yankee Run (USA)
Martin Stevenson Handsworth
James Storey Hadley Wood
John Treasure Sutton Hall
Andreas Tusch Marienfeld (Germany)
Kevin Vamplew Stanton-on-the-Wolds
Leonard Walker Denton
Peter Wharton Kirkhill
Gary Wiezorek Cog Hill (USA)
Brian Willerton Wynyard
Henry Wilson Woburn
Mick Young Ferndown